USA Protokół z posiedzenia FOMC

Spread the love

Jedynie zeszłotygodniowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej zaburzyły ten obraz… W przyszłym tygodniu uwaga rynku nadal będzie zwrócona na Grecję i postępy w uzgodnieniach dotyczących trzeciej już transzy „pomocy” dla tego zadłużonego po uszy kraju. W przyszłym tygodniu kraje Unii Europejskiej zaczną publikować wstępne dane na temat PKB w III kwartale.

fed posiedzenie 14.02

Bardzo niska inflacja w kwietniu (0,3%) rozbudziła oczekiwania rynku co do możliwości kolejnych obniżek stóp procentowych. Dane za maj sprawiły (0,2% rocznie), że rynek nabrał niemal pewności, że Rada Polityki Pieniężnej dokona dalszego luzowania polityki monetarnej. Bardzo pomogły w ugruntowaniu tego poglądu działania Europejskiego Banku Centralnego…

W efekcie indeks S&P500 doświadczył największego spadku w tym roku, już na otwarciu tracąc 0,7%, zaś do końca dnia 1,8%. Na pocieszenie można tylko zauważyć, że choć największy w 2017, to w całej historii spadek ten znajduje się na odległej, 64 pozycji rankingu spadków. Wydarzeniem tygodnia było wystrzelenie rakiety balistycznej przez Koreę Północną.

Skarbiec Altarnatywny – komentarz

Czy to stanowisko się utrzyma, okaże się wkrótce, gdyż brak zgody na połączenie wszystkich płatności w jedną, wymagalną 30 czerwca, będzie de facto oznaczało niewypłacalność Grecji… Skarbiec Spółek Wzrostowych Forex Insider-wskaźnik otwartych pozycji handlowych po raz kolejny został dostrzeżony i entuzjastycznie oceniony przez media. Nic dziwnego, bo przez ostatnie trzy lata (kończące się 29 maja br.) przyniósł uczestnikom ponad 70% stopę zwrotu…

Deutsche Bank podobnie widzi 1,75% do końca roku, zaczynając od półpunktowej podwyżki. Najnowszy odczyt zaufania konsumentów z Uniwersytetu Michigan pokazał, że opinie respondentów na temat obecnych warunków są na najniższym poziomie od 2011 r., a oczekiwania na przyszłość spadły do wczesnopandemicznych poziomów. Z kolei ekonomiści Citigroup i HSBC Holdings oczekują półpunktowej zmiany w marcu, dołączając do Nomura Holdings. Każdego roku na początku grudnia, inwestorzy i komentatorzy giełdowi przypominają sobie o nachodzących świętach i z niecierpliwością wyczekują wzrostu poziomu indeksów, będących efektem zakupowego szału Polaków… Marzec był bardzo dobrym miesiącem dla posiadaczy jednostek Skarbiec Depozytowy.

Rzeczywiście, nic się nie stało, polscy piłkarze osiągnęli sporo, a ponadto to przecież tylko gra. Znacznie bardziej interesujące jest, że to samo podśpiewuje sobie większość uczestników rynków finansowych, tyle że nie chodzi im o mecz ale o Brexit. Czytelnicy moich komentarzy wiedzą, że jestem co do zasady optymistą. Po krótkim okresie spokoju prezydent Donald Trump po raz kolejny wywołał zamieszanie. Najpierw zwolnił szefa FBI, następnie okazało się, że być może najpierw usiłował odwieść go od prowadzenia śledztwa w sprawie rosyjskich kontaktów jego doradcy, Flynna, z którym rozstał się jakiś czas temu.

fed posiedzenie 14.02

Z uwagi na swoje gospodarcze powiązania z Rosją, Niemcy są państwem kluczowym z perspektywy skali ewentualnych sankcji i naturalnym potencjalnym mediatorem między Bidenem a Putinem. Należy się jednak spodziewać, że w obecnym tygodniu nastąpi kulminacja napięć, której efekty mogą być widoczne przede wszystkim na rynku ropy. Temat Ukrainy będzie zapewne obciążał europejskie giełdy w pierwszej połowie tygodnia, przynosząc odbicie w drugiej w przypadku braku agresji.

Dobre wieści z USA. “Gołębie z Fedu dostały dziś wiatr pod skrzydła”

Jednakże, jeden miesiąc danych nie jest w stanie skłonić urzędników do podwyżki stóp procentowych pomiędzy spotkaniami. Przedstawiciele FED są przekonani, że mają narzędzia do obniżenia inflacji i że rynki w pełni rozumieją ich zamiar rozpoczęcia zacieśniania warunków monetarnych. Kiedy Federalny Komitet Otwartego Rynku zbierze się na kolejnym posiedzeniu, będzie miał do przeanalizowania cały miesiąc więcej danych przed podjęciem decyzji, a ryzyko geopolityczne w Europie również zwiększyło niepewność. Wydarzeniem numer jeden w przyszłym tygodniu będzie posiedzenie rady EBC i decyzja w sprawie poziomu stóp procentowych.

  • W kalendarzu na przyszły tydzień brakuje danych mających potencjał do poruszenia rynkiem.
  • Stopa bezrobocia, wbrew oczekiwaniom nie spadła do 4,8%, tylko utrzymała się na poziomie 4,9%.
  • Znacznie bardziej interesujące jest, że to samo podśpiewuje sobie większość uczestników rynków finansowych, tyle że nie chodzi im o mecz ale o Brexit.
  • Za nami kolejny bardzo udany miesiąc dla funduszu Skarbiec Lokacyjny.
  • Jeszcze pod koniec lutego mało kto spodziewał się, by w marcu miało dojść do zacieśnienia polityki monetarnej.
  • USA są mniej narażone niż Europa zarówno na konflikt, na ceny surowców, jak i trudności w walce z inflacją, poza tym spółki podają bardzo dobre wyniki dlatego rynek amerykański ma zdaniem Rafała fundamentalne podstawy do dalszych wzrostów.

Po dość dynamicznych zmianach sytuacji na warszawskiej giełdzie, miniony tydzień zakończył się plusie. Jednak to nie największe spółki święciły największe triumfy. Ubiegły tydzień zdecydowanie należał do średnich spółek zgrupowanych w indeksie mWIG40. Koniec zeszłego tygodnia przyniósł spadek indeksów na warszawskim parkiecie, co miało związek z szerszym procesem odwrotu od rynków wschodzących, który widać było po osłabieniu się wielu walut, w tym złotego…

FED rozpocznie dzisiaj posiedzenie w trybie nadzwyczajnym i podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych

To powinno cieszyć, gdyż poziom wiedzy ekonomicznej sporej rzeszy Polaków pozostawia wiele do życzenia. Większość z nas dorastała i wychowywała się w poprzednim systemie, w którym nikomu na… Tylko 0,01 punktu procentowego zabrakło niemieckim obligacjom skarbowym do wyrównania rekordu sprzed niemal równo roku, kiedy to rentowność spadła do 0,07%. Najmniej do wyrównania tego rekordu brakowało 4 kwietnia, w następnych dniach rentowności nieco wzrosły. W 2015 roku, po kwietniowym dołku, rentowności odbiły i poszybowały w stronę jednego procenta…

fed posiedzenie 14.02

Inwestorzy jako bardziej prawdopodobny scenariusz obrali podwyżkę w II kwartale. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie po wypowiedziach poszczególnych członków Fed, na dwa tygodnie przed planowanym posiedzeniem. „Jednak nawet po podwyżkach stopy w USA będą nominalnie dużo niższe niż u nas – a przecież całkiem niedawno stopy w Polsce były na bardzo zbliżonych poziomach do stóp w USA.

Podsumowanie tygodnia 25.08.2014 – 29.08.2014 r.

Jego wahania, podobnie jak w przypadku wielu innych walut, stabilizować będzie wyczekiwanie na wieczorne wyniki posiedzenia Rezerwy Federalnej. Nie wierzę, że Rosja zaatakuje Ukrainę, w większy niż 20-procentowy spadek S&P 500 od styczniowych maksimów i w podwyższenie stóp przez FED w 2022 r. W związku Europejskie akcje ciężkie na Covid-19 Odrodzenie z tym zamknięcia EURUSD powyżej 1,136 i 1,1315 wykorzystam w celu tworzenia długich pozycji. Jeśli w przeciągu pierwszej części 2021 roku FED urządzał sobie drzemki w pracy, prosząc rynki o cierpliwość, a w drugiej części zeszłego roku powoli się obudził, to w 2022 wszystko się zmieniło.

Mario Draghi uchodził za czarodzieja słowa, który niczym zaklinacz węży potrafił kilkoma zdaniami uspokoić rynki finansowe. Grudniowa decyzja o obniżeniu stóp i rozszerzeniu programu została przyjęta przez rynki dość chłodno. To było jednak w okresie gdy niska cena ropy zaczynała wprowadzać Cargill wznowić odbieranie bydła w zakładzie Kansas na początku przyszłego tygodnia: rzecznik inwestorów w stan paniki… W zeszłym tygodniu poznaliśmy nowy raport o inflacji NBP. Jeżeli chodzi o wskaźnik cen konsumpcyjnych to zmiany nie są duże w stosunku do marcowej projekcji. Na koniec tego roku ma on wynieść -0,5% w porównaniu do -0,4% przewidywanych poprzednio.

Jest to co prawda tylko kilka procent całego programu, ale decyzję taką podjęto po raz pierwszy od 2016 roku i była ona niespodzianką. Zaskoczenie było na tyle silne, a wnioski pesymistyczne, że rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji przekroczyła 2,5%. Ruch zrobił tak duże wrażenie, że skłonił słynnego zarządzającego Billa Grossa, współtwórcę PIMCO, do ogłoszenia, iż od tego momentu rynek obligacji znajduje się w fazie niedźwiedziej.

Co ze wzrostem stóp w USA?

Efektem tych zaskoczeń były wzrostu cen ryzykownych aktywów i to nierzadko zupełnie nie tych, które powinny. Indeksy światowe, indeksy polskie, surowce, stopy procentowe, PKB, inflacja, sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa. Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde ostrzegła przed za wczesnym podnoszeniem stóp procentowych. W wywiadzie dla Redaktionsnetzwerk Deutschland podkreśliła, że to mogłoby zaszkodzić odbiciu europejskiej gospodarki po pandemii.

W piątek Europejski Bank Centralny opublikował chyba najważniejsze dane w tym miesiącu, czyli raport o zmianach w agregacie pieniężnym M3, z którego można odczytać, jak zmienia się ilość kredytu w gospodarkach Strefy Euro. Te dane są szczególnie ważne ze względu na to, że program luzowania ilościowego ma na celu pobudzenie wskaźników zawierających się w tym raporcie… Przyszły tydzień rozpocznie się od reakcji rynków na wynik niedzielnego referendum w Grecji, w którym obywatele zadecydują o potencjalnym przyjęciu programu pomocowego dla gospodarki. Na chwilę obecną sondaże przewidują nieznaczne zwycięstwo opcji OXI dla dalszego zadłużenia Grecji i cięć w programach socjalnych i sektorze budżetowym…

W zakończonym tygodniu globalne rynki akcji musiały operować w kontekście skumulowanych zmiennych, które w ostatnim czasie straszyły popyt. Pierwszą była amerykańska inflacja i jej konsekwencje w postaci wzrostu obaw przed agresywną polityką amerykańskiego banku centralnego. Najwyższy od dekad odczyt inflacji CPI w USA wymieszał się z wypowiedziami przedstawicieli Fed o potrzebie szybkiego podniesienia ceny kredytu. Za Jamesem Bullardem poszli amerykańscy analitycy, którzy oczekują już nie czterech podwyżek stóp procentowych do końca roku, ale siedmiu. Przy standardowej ścieżce oznaczałoby to, iż stopy procentowe w końcówce roku będą wyższe o 175 punktów bazowych. Drugą zmienną były sygnały z USA, iż wojna między Rosją i Ukrainą może zacząć się w perspektywie kilki dni, a nie tygodni.

Name
Email
Your comment
© 2023 Tanzania Hot – Sexy Tanzania Escorts | Call Girls and Gay Escorts | Massage Escorts